BAYRAMDA KİMSEYE ÇAKTIRMADAN ZAYIFLAYIN.

Bayramın en güzel ve belirgin özelliklerinden biri tabii ki geleneksel yemeklerdir.

Peki, bayramda yasaklı ve kısıtlı listelerden oluşan ve aç kalacağınız diyet listeleri sizce uygulanabilir olur mu? Ha! Diyelim ki kendinizi müthiş bir adanmışlıkla ortaya koyuyorsunuz. Peki, bu durumda ne yapacaksınız? İnsanlar bir sofrada paylaşım içerisinde olurken siz uzun süredir görmediğiniz, sevdiğiniz insanları görürken siz ortamdan mı soyutlanacaksınız?

Fotoğraf: shadowfirearts

Ya da diyelim ki çok inandınız diyetinizi devam ettireceğinizi ama yemekleri görünce dayanamadınız. Böyle bir durumda ne olacak biliyor musunuz?’’ Ben bayramdan sonra çok daha sıkı diyet yapacağım’’diyip normalde 1–2 baklavayla doyacakken 5–6 tane baklava yemeniz çok muhtemel olacak.

Öncelikle bayramda zayıflamaya odaklanmanıza gerek yok ama eğer bunu istiyorsanız ya da kilonuzu korumak istiyorsanız kendinizi kısma düşüncesi size daha çok kilo aldıracak bizden söylemesi. Geleneksel yemeklerle beslenmeyi suçlamak, yemek yerken kendinizi rahatsız hissetmek, işte bu size kilo aldırır. Geleneksel yemekler zannettiğiniz kadar da kilo aldıran ve kötü şeyler değiller hem de hiç değiller size kilo aldıran şeyler hazır gıdalardır- adında diyet etiket olsa da- … (Bu konuyu sonra tekrar ayrıntılı konuşacağız)

Bu bayram, istediğinizi yiyerek ne kadar özgür hissedebileceğinizi kendinize kanıtlamak için, kendinizi daha özgür ve mutlu hissetmek için; beslenme konusundaki bakış açınızı değiştirmek ve geliştirmek için iyi bir fırsat olabilir. Bu noktada izlenecek strateji : ‘’sadece zehir porsiyondadır’’ olacaktır.

Eğer sizin için en doğru porsiyonu bilmiyorsanız, SAF DİYET beslenme koçuna sorabilirsiniz. SAF DİYET’e kayıt olmak için profildeki www.safdiyet.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

*Kronik ve Akut hastalıkların beslenme tedavisine uygun değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir